Article 31 August, 2021

Výčepní víno Roberson: inovace v tradičním průmyslu

,


Vinařský průmysl je svým způsobem nádherně staromódní a odborníci si nenechají ujít žádnou příležitost pochlubit se svými znalostmi vína. Odvětví vycházejícímu z bohatého dědictví a tradic nějakou dobu trvalo, než vůbec přijalo plastové zátky a šroubovatelná víčka, takže jaká je reakce na významnější inovace, jako je čepované víno? Dokáží zákazníci čepované víno přijmout za své?

Pro některé se to může zdát jako překročení pomyslné hranice, ale to jen do té doby, než se seznámí s obchodními a spotřebitelskými výhodami, které nám tyto inovace přinášejí. Odklon od tradiční skleněné lahve na víno a korku je vítězným receptem pro všechny: Na své si přijde spotřebitel, který dostane sklenku čerstvého vína za nižší cenu, i restaurace, protože tímto způsobem snižují odpad, zlepšují svoji environmentální pověst, efektivněji hospodaří se svými zásobami a nabízejí zákazníkům mnohem širší škálu vín ve skleničce – což přivítají všechny chuťové buňky.
Jádrem této změny je inovativní využití PET plastů ve formě sudů, které poskytují ekonomickou a udržitelnou alternativu k tradičním skleněným lahvím na víno a ocelovým sudům.

U PET sudu je počáteční investice relativně malá, pouhých 200 eur za ruční plnicí hlavu. Při rozšiřování svého podnikání pak může výrobce tuto hlavu namontovat na automatizovaný systém. Důležité však je, že zařízení pro PET sudy v restauracích a barech je stejné jako vybavení potřebné pro ocelové sudy používané pro „čepované víno“, takže přechod na PET sudy nepředstavuje žádnou finanční bariéru ani není nutná žádná dodatečná investice. Sud s vínem se jednoduše připojí ke stávajícímu výčepnímu systému a může se začít nalévat.

Distributoři vína, jako je společnost Roberson Wine, poznali obrovské výhody, pokud jde o zvýšení efektivity při přepravě a skladování. Lehké sudy s velkým objemem vyžadují méně úložného prostoru než skleněné lahve a jejich přeprava je nákladově efektivnější. Ve srovnání se skleněnými lahvemi dochází ke snížení poškození a plýtvání, a  protože jsou sudy Petainer „jednorázové“, to znamená nevratné a 100% recyklovatelné, odpadají také náklady spojené s výměnou poškozených, ztracených nebo odcizených sudů. Manipulace s PET sudy během přepravy a v podnicích a maloobchodních prodejnách je rovněž nesrovnatelně jednodušší.

Zákazníci se nemusí obávat, že by tato technologie výroby ovlivnila kvalitu a chuť, protože skladování vína a piva v PET sudech funguje stejně dobře, ne-li lépe, než v ocelových sudech a skleněných lahvích. Aktivní zachycovač kyslíku v materiálu Polyester Plus zabraňuje pronikání kyslíku do produktu a snižuje ztráty CO2. Pigmenty v polyesteru chrání obsah před infiltrací UV zářením a následnou degradací, kterou by mohlo způsobit.

Tato inovace také pomáhá otevřít některé vzrušující nové trhy – stávající francouzský výrobce, který PET sudy používá a úzce spolupracuje se společností Roberson, informoval o výhodách této technologie své distributory v USA a okamžitě obdržel objednávky vína v sudech Petainer z východního i západního pobřeží.

Pro průmyslová odvětví je přijetí změn často obtížným krokem – a to pravděpodobně platí ještě více pro odvětví, kde jsou dědictví a pověst tak důležité. Pro výrobce vín a pohostinské odvětví musí ekonomické výhody a udržitelnost PET sudů převážit názor, že to zvládne pouze lahev. Nabídka nejčerstvější a nejkvalitnější sklenky vína – od těch domácích po prémiová vína s vysokou marží a nízkými vstupními náklady – je zárukou maximální spokojenosti pro každého včetně životního prostředí.

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique