Article 31 August, 2021

Vattenfabriken uvádí na trh 100% recyklovanou PET lahev ve spolupráci se společností Petainer


Švédský výrobce nápojů Vattenfabriken se chystá uvést na trh PET lahve na vodu o objemu 0,33 l a 0,5 l vyrobené ze 100% recyklovaného spotřebního materiálu (PCR) pod značkou Eko.

Tento vývoj demonstruje závazek společnosti Vattenfabriken pracovat s udržitelnými obalovými řešeními a globální posun směrem k oběhové ekonomice PET lahví. Je to také velký krok k dalšímu snížení uhlíkových emisí společnosti: Nová lahev na vodu Eko sníží uhlíkovou stopu značky o 73 %.

Spotřebitelé, recyklační společnosti a zpracovatelé obalů hrají zásadní roli v udržování uzavřeného dodavatelského řetězce pro PET lahve s vysokým podílem recyklovaného obsahu. Spotřebitelé v severských zemích recyklují více než 90 % PET lahví a poskytují tak odvětví recyklace vysoce kvalitní obalový odpad z plastů, který se zpracovává na PET vločky a pelety potravinářské kvality. Po separaci různých typů polymerů a odstranění nečistot se vločky a pelety přetvoří na nové PET lahve.

petainer-pet-bottles-pcr-content

Petainer již víc než 15 let začleňuje PCR do svých PET předlisků a lahví a vyrábí udržitelné návrhy obalů, které dosahují vynikajících výsledků z hlediska výkonu, pevnosti a vzhledu. Kromě využití udržitelnějších materiálů a procesních vylepšení je zajímavostí také výroba lahví v závodě Petainer ve švédském Lidkӧpingu, který využívá výhradně hydroelektrickou energii, tedy 100 % obnovitelný zdroj energie.

Závod Petainer Lidköping získal v roce 2019 už po páté cenu Gold Rating od EcoVadis globální agentury pro hodnocení CSR. Toto hodnocení zařazuje Petainer mezi jedno procento dodavatelů v kategorii Výroba plastových produktů a rovněž mezi jedno procento všech organizací, které EcoVadis hodnotí, se zvláště vysokou úspěšností v kategorii životního prostředí.

„Zaměřujeme se na dodávku udržitelných obalů s vysokou úrovní technického parametrů. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se značkami jako je Vattenfabriken, které sdílí náš závazek vyrábět oběhové obaly PET z odpadových materiálů.“

Helen Öjerson, ředitelka Nordics Business Development společnosti Petainer

„Již brzy uvedeme na trh naši lahev na vodu Eko, vyrobenou ze 100% recyklovaného materiálu společnosti Petainer, místního dodavatele s obsáhlými zkušenostmi v oblasti ekologické udržitelnosti.“

Henrik Byrsjö ze společnosti Vattenfabriken
For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique