Article 31 August, 2021

Rozhovor se Stephanie Alaniz: první stipendistkou certifikace Cicerone sponzorovanou společností Petainer v rámci programu Pink Boots


Měli jsme to potěšení setkat se s Stephanie Alaniz a položit jí pár otázek. Jako první totiž dostala stipendium pro certifikaci Cicerone úrovně 2 díky sponzorství společnosti Petainer v rámci programu Pink Boot Society. V současné době pracuje jako výčepní ve společnosti Oasis Texas Brewing Co. s výhledem na jezero Travis v texaském Austinu. Petainer je pyšný na to, že je prvním podnikem, který zasponzoroval stipendium úrovně 2 v rámci programu Pink Boots. Povzbuzujeme další podniky, aby se zapojily a pomohly ženám v našem odvětví posunout se dále.

Proč jste se rozhodla požádat o stipendium pro certifikaci Cicerone úrovně 2?

Byla jsem nadšená z možnosti navázat na odborné znalosti, které jsem získala v úrovni 1. Ty se týkaly základů pivního servisu, stylu a chutí. Úroveň 2 přináší celistvější a komplexnější znalosti o pivu, pivním servisu, hodnocení kvality piva a rozpoznání chuti. Byl to přirozený další krok mého profesního růstu v pivním odvětví.

Co vás na pivu baví nejvíce?

Párování piva s jídlem. Zúčastnila jsem se přednášky o ochutnávání piva v restauraci EasyTiger tady v Austinu a řečníkem byl Garrett Oliver ze společnosti Brooklyn Brewery – tehdy jsem vůbec netušila, kolik toho tento chlápek ví osvětě piva! Mluvil o párování piva s jídlem, dvou mých oblíbených věcech, a okamžitě mě to chytlo. Díky tomu jsem chtěla vědět víc o párování, pak jsem narazila na webové stránky Cicerone a zapsala se do úrovně 1. Tímto na dálku děkuji Garrettu Oliverovi, který mě k této cestě inspiroval.

Jak jste se dozvěděla o organizaci Pink Boots Society?

Krátce po dokončení úrovně 1 jsem navštívila pivní akci a potkala se tam se členkou Pink Boots. Když jsem jí povyprávěla o své cestě, okamžitě mi navrhla, ať se přidám k Pink Boots Society (PBS), která pomáhá, inspiruje a povzbuzuje ženy v pivním průmyslu k posunu ve své kariéře prostřednictvím vzdělání. Tady nebylo co řešit!

Netrvalo to dlouho a začala jsem poznávat úžasné ženy, které mě neskutečně podporovaly, a nejenže sdílely mou lásku k pivu, ale byly připravené, ochotné a schopné mi pomoci dosáhnout čehokoli, čeho jsem se rozhodla v pivní odvětví dosáhnout. Dokonce jsem měla tu možnost uvařit pivo v rámci programu PBS v pivovarské restauraci Vista Brewing těstě předtím, než přišel COVID19.

Oblíbené pivo?

Nejradši mám El Grito od Oasis, takzvanou „Yell“, kombinaci limetky a mořské soli. Tento göse ležák je kyselý osvěžujícím způsobem, je řízný a skvěle se pije.

Jaké pivo máte v ledničce, které by nás mohlo překvapit?

Asi to nebude překvapením, ale mám tam pivo, které není z Texasu, a je to samozřejmě ležák Brooklyn Amber od Brooklyn Brewery.

Plánujete se účastnit nadcházející slavnosti PBS Brew Days?

Rozhodně! Pokud to bude možné z bezpečnostních důvodů.

Přejeme hodně štěstí Stephanie! Budeme vás informovat o jejím pokroku. Pokud chcete získat více informací o asociaci Pink Boots Society, podívejte se na jejich webové stránky na www.pinkbootssociety.org.

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique