Article 31 August, 2021

Rooster Beers: využití růstu

,


Společnost Rooster Beers se sídlem v Ho Či Minově městě ve Vietnamu prošla rychlou expanzí a využila výhody nejrychleji rostoucího trhu s pivem na světě. Vietnam je nyní s více než čtyřmi miliardami litrů sedmým největším výrobcem piva – před deseti lety vyprodukoval pouze 1,3 miliardy litrů. Díky spotřebitelům mladého a středního věku, kteří hledají nápoje prémiové kvality, se v zemi rozvíjí také trh s řemeslným pivem.

Společnost Rooster Beers si rychle všimla příležitosti, kterou řemeslné pivo na domácím trhu nabízí, a vyvinula řadu klasických piv jako alternativu k masově vyráběným ležákům – od silně syceného světlého piva po snadno pitelné tmavé pivo vhodné pro horké podnebí jihovýchodní Asie.

Tím však její ambice nekončí. Společnost Rooster Beers rozpoznala příležitost i za hranicemi, a proto se spojila s Beer Porters Asia za účelem vyvážení piva do Singapuru. To znamenalo, že musela najít obalové řešení, které by bylo alternativou k lahvím a ocelovým sudům, a které by splnilo logistické a klimatické výzvy vývozu piva do Asie.

Po komplexním vyhodnocení dostupných možností si společnost Rooster vybrala jednorázový PET sud USD od Petainer. Sud je levnější než jiná řešení, odstraňuje veškerou logistiku spojenou s vrácením a je kompatibilní s univerzálním víčkem, což znamená, že jej lze použít v barech a restauracích kdekoli na světě. Když je sud prázdný, lze jej jednoduše rozložit, rozdrtit a umístit do recyklačního kontejneru.

„Sudy Petainer na nás zatím udělaly velký dojem. Do dnešního dne jsme s nimi neměli žádný problém a nemůžeme si stěžovat ani na cenu. Nejvíce jsme však nadšení z toho, že fungují se všemi typy spojek a my tudíž můžeme pracovat způsobem, jakým jsme zvyklí – nemuseli jsme vůbec nic měnit.“

Michael Sakkers, sládek ve společnosti Rooster Beers
For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique