Article 31 August, 2021

Řemeslné pivo Stark: budování jedinečného pivovaru

,


Pivovar Stark vaří řemeslná piva Stark Craft Beers a 1945 Craft Pilsner a je prvním pivovarem řemeslného piva v Indonésii. V roce 2010 si dva zcestovalí nadšenci piva, Bona Budhisurya a Jacob Suryanata, uvědomili, že už mají dost nevýrazných masově vyráběných piv v Indonésii a rozhodli se, že založí svůj vlastní pivovar. A teprve po podrobném průzkumu, koupi a čerpání čisté pramenité vody ze zdroje nacházejícího se 1 km pod pivovarem se rozhodli, že ho vybudují na severu Bali.

Jejich podnikatelský záměr byl jasný. Chtěli vyrábět řemeslná piva, která jsou inovativní, skvěle chutnají, mají vynikající kvalitu a hlavně budou moci konkurovat světovým pivům. A takto se zrodil „Stark“. Název značky pochází z němčiny a znamená „silný“, proto vyjadřuje jasnou vizi společnosti stát se preferovaným pivem v Indonésii s mezinárodním uznáním.

Dnes Stark Craft Beer zaměstnává přes 60 profesionálů na Bali a v Jakartě, kteří vyrábějí pivo, pomáhají s marketingem, provozem, logistikou, prodejem a přepravou. Pivovar ročně vyprodukuje přes 6 000 hektolitrů piva ve všech variantách.

Pivovar se zaměřil na výrobu skutečně jedinečných tropických řemeslných piv, která zachycují příchutě Bali, jako je oceněné Lychee Ale, Mango Ale, indonéské světlé pivo s aromatickými látkami a kořením pocházejícím z celého souostroví, a s využitím průzračné pramenité vody balijských hor a nejkvalitnějšího sladu a chmele z celého světa. Piva Stark Craft Beers jsou k dispozici v Indonésii, Hongkongu, Singapuru a dalších zemích.

Pro Stark je export zásadní, protože domácí trh zůstává omezený. Pro export je životně důležité obalové řešení, které je dostatečně univerzální, aby odolalo náročným zeměpisným podmínkám Indonésie a jihovýchodní Asie. A pro pivovar, jehož úkolem je vzdělávat konzumenty o přednostech jedinečného piva v prémiové kvalitě je nejdůležitější, aby pivo dorazilo v tom nejlepším stavu.

„Stabilita balení, schopnost sudu přežít náročné počasí a podmínky přepravy vyžadují řešení, které je spolehlivé, odolné a vhodné pro cestování.“

Bona Budhisurya, zakladatel a prezident pivovaru Stark

Společnost Stark se rozhodla pro sudy USD od Petainer kvůli jejich prokázané pověsti, pokud jde o ochranu kvality piva – testy VLB ukazují, že po devíti měsících se chuť piva nezměnila a vyrovná se chuti piva uloženého v ocelových sudech. Sudy Petainer jsou také kompatibilní se stávajícími plnicími linkami a dávkovacími systémy v maloobchodních prodejnách a stojí méně než ocelové sudy. Toto je velmi důležité, „protože podniky se snaží podávat co možná nejčerstvější pivo ze sudů, a zároveň chtějí, aby vyžadovaly jen malou nebo žádnou údržbu nebo zásah“, tvrdí dovozce a distributor piva Stark Craft Beer do Singapuru, Lyndsey Lam. Pro společnost Stark znamená technická podpora, kterou Petainer nabízí, ujištění, že pokud se přeci jen vyskytne nějaký problém, má po ruce tým odborníků na vaření piva, který rychle vyřeší jakýkoli problém.

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique