Article 31 August, 2021

Petainer uvádí na trh nový hybridní sud v rámci Brau Beviale 2018


Hybridní sudy Petainer jsou první jednorázové sudy navržené pro oběhovou ekonomiku. Jsou plně kompatibilní s automatickými plničkami a univerzálními víčky.

Společnost Petainer, lídr na trhu jednorázových PET sudů, představila na letošním veletrhu Brau Beviale (hala 4/4-137) nové 20litrové a 30litrové hybridní sudy Slimline. Nové objemové formáty doplňují standardní 20litrové hybridní sudy, které se v současnosti běžně používají po celém světě.

Hybridní sud je první jednorázově použitelný PET sud navržený pro oběhovou ekonomiku, který cílí na recyklaci a opětovné použití. Sud je určen pro výrobce nápojů, např. pivovary a vinařství, jako nákladově efektivnějšíudržitelnější alternativa k tradičním ocelovým sudům a přináší levnou alternativu ke vstupu na nové domácí i mezinárodní trhy.

Konstrukční řešení zaručující snadné zajištění závěru, plnění plyny a montáž v místě, snižuje uhlíkovou stopu dopravy a usnadňuje demontáž pro lepší recyklovatelnost v rámci trhu. Je to také jediný sud, u kterého může pivovar opětovně použít jeho horní i spodní kryty. Protože se prázdné nádoby posílají na recyklaci, odpadá logistika spojená s vrácením i mycí proces. Použití sudu tak snižuje náklady dodavatelského řetězce až o 40 % ve srovnání s ocelí.

Portfolio hybridních sudů je navrženo tak, aby podporovalorozšíření na nové trhy s vylepšenými bezpečnostními prvky, jako je rezistence proti propíchnutí a pádu, tlak při roztržení nad 7 barů a úplná funkčnost při 40oC. S pouhými 10 % hmotnosti ocelového sudu umožňuje nový hybridní sud vynikající stohování a manipulaci při plnění, přepravě a skladování v souladu s normami ASTM pro námořní a silniční dopravu, což z něj činí ideální variantu pro exportní trhy.

Nové hybridní sudy jsou vhodné pro ruční plnění i většinu automatických plnicích linek, což znamená, že je lze použít v pivovarech a maloobchodních prodejnách kdekoli na světě bez dalších výdajů vzniklých odbouráním tradičních ocelových sudů.

Stejně jako ostatní produkty z řady petainerKeg lze hybridní sud použít také s univerzálními spojovacími systémy, s plochým uzávěrem kompatibilním se systémy Micro Matic A a G, a s tvarovanými kováními kompatibilními se systémy Micro Matic S a D, takže zákazníci vědí, že jejich produkt může být využit kdekoli na světě. 20litrový hybridní sud Slimline byl navíc navržen tak, aby se vešel do standardních kegerátorů.

Bariéra sudu poskytuje ochranu před O2 a UV zářením při plnění CO2, aby byla zajištěna chuť „přímo z pivovaru“. Nezávislé testy ukazují, že sud udržuje pivo čerstvé jako ostatní obalové mixy. Chuťové testy* prováděné globálně respektovaným institutem VLB ukazují, že po devíti měsících je chuť stále srovnatelná s ocelovými sudy.

„Náš tým techniků a vědců zabývajících se polymery vyvinul první jednorázové PET sudy, které byly navrženy s ohledem na kratší životnost. Tato a další významné výhody pro dodavatelský řetězec, které hybridní sud nabízí, minimalizují jeho vliv na životní prostředí. Řada hybridních sudů poskytuje pivovarům a výrobcům nápojů nákladově efektivní způsob rozvoje značek na nových trzích a zajišťuje distribuci produktu k zákazníkovi v optimálním stavu.

Hugh Ross, výkonný ředitel skupiny Petainer

Brau Beviale se koná od 13. do 15. listopadu v německém Norimberku. Bližší informace o sortimentu produktů Petainer a videa s návody na používání a likvidaci sudů petainerKegs najdete na www.petainer.com

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique