Article 31 August, 2021

Cervecería Granizo: průkopníci piva zrajícího v sudech a kyselého piva v Chile a Jižní Americe

,


Cervecería Granizo byla založena 31. října 2011 ve městě Olmué, které se nachází necelou hodinu od chilského Valparaíso.

Název pivovaru „Granizo“, což znamená „sláva“, vychází z oblasti Olmué, která je nazývána „El Granizo“. Z města se můžete vydat do národního parku „La Campana“, typické přírodní rezervace v centru Chile, známé ohromnou biologickou rozmanitostí rostlin a živočišných druhů. Příkladem rozmanitosti rostlin je rozmarýn, který Granizo využívá ve svém Indian Red Ale (IRA). Původně byl náhražkou za chmel Chinook, dnes je oficiální přísadou.

V roce 2016 se pivovar přestěhoval do Quilpué, blíže k Valparaíso.

Sládci byly od počátku průkopníky v Chile s využitím dubových sudů při procesu kvašení a zrání různých stylů piv. Tato inspirace vychází z pracovních zkušeností členů týmu pivovaru Granizo ve vinných sklepech v Chile a po celém světě. Cerveceria Granizo znovu používá sudy, ve kterých bylo bílé a červené víno, pisco, portské víno, rum a Apple Chicha, což je odlišuje od ostatních pivovarů. Díky tomu nabízí širší řadu jedinečných piv svým zákazníkům, kteří se v pivě vyznají. Použití sudů přenáší do piva větší komplexitu vůní a chutí, která by se při použití tradičních nerezových tanků nedostavila.

Díky svému inovativnímu přístupu získali spoustu národních i mezinárodních ocenění, což jim umožnilo cestovat po světě, zúčastnit se různých akcí, soutěží a veletrhů v několika zemích. Mezi ně patří:

V roce 2020 byl pivovar Granizo pozván na jeden z nejvýznamnějších světových pivních festivalů: Mikkeller Baghaven Wild Ale Celebration 2020, v dánské Kodani. Zúčastnili se s pivy: Granispero, Infectious IRA! 2016, Sour Pisco, Quercus, Mote Chúcaro a Killer Callampa. Jedná se o speciální piva s dobou zrání v řádu měsíců v sudech po piscu a s mnoha původními přísadami, jako je Trigo Mote. Sudy Petainer sehrály klíčovou roli při přepravě piva na dlouhou vzdálenost. Inovativní použití bariérové technologie CO2 a O2 v sudech Petainer zabraňuje oxidaci a chrání tak kvalitu piva.

„Sudy Petainer naprosto doporučuji, hlavně kvůli jejich vynikajícímu poměru cena/kvalita, a také skvělé místní podpoře, kterou Petainer poskytuje,“

říká German Fritsch, partner v pivovaru Granizo Brewery

Na lokální úrovni sudy Petainer pomohly s tím, aby se pivovar dostal na trh po celé zemi, jelikož došlo ke snížení vysokých nákladů na přepravu. Sudy Petainer váží oproti ocelovým sudům jen 10 % jejich hmotnosti, čímž zlevňují náklady na dopravu a snižují uhlíkovou stopu. To je zásadní výhodou při distribuci po zemi tak velké a dlouhé jako Chile, kde jsou logistické náklady rozhodující v konečné ceně piva.

„Petainer mohu stoprocentně doporučit, protože mají zastoupení v Chile a jsou jedinou společností na trhu se sudy, která reaguje rychle a efektivně. Pokaždé, když se potřebujeme na Petainer obrátit, rádi nám pomohou.“

Oscar Garrido, partner v pivovaru Granizo

Podívejte se na video k případové studii pivovaru Granizo:

Cervecería Granizo můžete sledovat na @cerveceriagranizo nebo na www.granizo.cl, kde získáte bližší informace o jejich pivech.

Pokud se chcete o našich sudech dozvědět více, kontaktujte nás na enquiries@petainer.com nebo navštivte naše webové stránky www.petainer.com.

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique