Article 31 August, 2021

Casa Cervecera Morenos: Experimentování se sladkými a kyselými příchutěmi

,


Casa Cervecera Morenos je pivovar v Mexico City, který založili dva bratři, Ernesto a Rodrigo Mora.

V roce 2017 začali s malou produkcí, 900 litrů za měsíc, nyní svá piva vaří ve varně o 20 barelech a produkují více než 9 000 litrů za měsíc.

Pivovar je proslulý styly chmelů jako Pale Ale, Double IPA a Hazy IPA. Vaří také řadu ležáků a kontroverzní pivní styl Milkshake IPA, který se snaží napodobit vzhled a chuť mléčného koktejlu s přísadami stylu IPA.

K výrobě tohoto inovativního piva používají sládci jako základ styl New England IPA, což je velmi zakalený IPA, za to ale méně hořký než ten klasický. Do procesu vaření se přidává trocha ovoce a laktózy. Konečným výsledkem je pivo s těžkým tělem, velmi zakalené a díky laktóze trochu sladké a z přidaného ovoce kyselé. Casa Cervecera Morenos se neustále snaží inovovat a představovat svým zákazníkům nová piva. Společně s pivovarem Nómada vytvořili Milkshake IPA.

Ernesto a Rodrigo začali používat sudy Petainer před dvěma lety, když expandovali s prodejem do barů a restaurací mimo oblast Mexico City.

„#PetainerKegs jsme vybrali kvůli tomu, že nám pomohli snížit náklady na logistiku při posílání ocelových sudů a zároveň dokázali ochránit kvalitu piva stejně jako ocelové sudy.“

Ernesto Mora, sládek v Casa Cervezera Morenos

Casa Cervecera Morenos se velmi rychle rozrostlo a pro příští rok zvažují rozšířit svou kapacitu. „Se společností Petainer jsme ušetřili peníze a výrazně snížili provozní náklady, což nám pomohlo růst rychleji, než jsme původně plánovali“ vysvětluje Rodrigo Mora, finanční ředitel.

Když v pivovaru Casa Cervecera Morenos začali svá piva stáčet do keg sudů, dělali to stejně jako většina pivovarů, ručně a za pomocí gravitace. Bez „přepychového“ systému nebo technologie, protože náklady na plničku keg sudů by byly velmi vysoké a v pivovaru na to ani nemají prostor.

„Když jsme začali používat sudy Petainer, došlo nám, že Petainer nenabízí pouze jednocestné sudy, ale také plnicí řešení, které nám přesně vyhovuje. Představili nám plničku AB-1. Je to velmi malá plnička, která se lehce používá a je hlavně za velmi dostupnou cenu.”

Ernesto Mora, sládek v Casa Cervezera Morenos

Plnička AB-1 je poloautomatická plnička sudů, která je dodávána s membránovým čerpadlem, pro plnění tak nevyžaduje CO2. Jakmile je sud naplněn, plnička se automaticky zastaví (to můžete nastavit na displeji). Sud je pokaždé dokonale naplněn přednastaveným objemem a jakmile je dosažen potřebný tlak, nemusíte se bát pěnění. Tato efektivní a časově úsporná metoda se promítne do úspor, které lze odečíst z ceny AB1.

Casa Cervecera Morenos můžete sledovat na Instagramu, Facebooku nebo na www.morenosbeer.com, kde získáte bližší informace o jejich pivech a speciálních akcích.

Podívejte se na video o plničce sudů AB1 Petainer:

Pokud se chcete o našich sudech dozvědět více, kontaktujte nás na enquiries@petainer.com nebo navštivte naše webové stránky www.petainer.com.

For further information regarding Petainer and our packaging solutions, please don't hesitate to get in touch via our contact page

Article

Petainer appoints Brook House Hops as UK Distributer

Article

The View : les fûts Petainer, une solution durable et économique